איתמר סיידא
תגובות

שבוע האופנה 2017

לעמוד הפוסט תאריך: 22/03/2017 22:47:00 תגובות:
תגובות

ספונסר זו לא מילה גסה


אמש הסתיימו אירועי שבוע האופנה החמישי בתל אביב. מעבר לחשיפה ששבוע האופנה נותן למעצבים, הוא לאט לאט שם את תל אביב על המפה יחד עם אירועי האופנה באירופה ובניו יורק.
 
בחו"ל שבוע האופנה נערך פעמיים בשנה. לדוגמא בניו יורק שבוע האופנה החל אי שם באמצע המאה ה-20 והוא מושך אליו אלפי אנשים מתעשיית האופנה. החל ממעצבים, קניינים, עיתונאים וכמובן סלבריטאים. השנה כמו שנה עברה וכמו לפני שלוש שנים קראתי ביקורות רבות על כך ששבוע האופנה לא תורם למעצבים ובכלל טורי הביקורת נגד משפחת גינדי כספונסר של שבוע האופנה היו רבים. באחד מכלי התקשורת מתחו ביקורת ששבוע האופנה נערך בקניון מנוכר שכולל בעיקר רשתות בינלאומיות.
 
כישראלים אנחנו מאוד אוהבים להעביר ביקורת ובשנים האחרונות אנחנו מאוד אוהבים לבקר ואולי אפילו "לשנוא" את ה"עשירים", ה"טייקונים" או "אנשי הנדל"ן". אך המציאות היא שלא ניתן לערוך אירוע אופנה כה יקר ללא נותני חסות. בפועל, גם בבירות האופנה, מדובר באירוע שללא ספונסר עם כיסים עמוקים הוא אינו יכול להתקיים. כך למשל מרצדס לקחה חסות על שבועות האופנה בניו יורק, בברלין ובאוסטרליה.
 
צריך להבין, מדובר באירוע בהיקף כספי עצום של מיליוני שקלים. אם המעצבים יאלצו לשלם את כל האירוע הזה מכיסם זה פשוט לא ישתלם להם או שיפשטו רגל. במקרה של שבוע האופנה של תל אביב, החסות הראשית של גינדי מאפשרת לערוך אירוע אופנה נוצץ, לחשוף מעצבים בפני הקהל הישראלי והתקשורת הזרה, לתת יחד עם מפעל הפיס הזדמנות למעצבים צעירים לעלות על המסלול ולאפשר לערוך ערב התרמה לעמותות וארגונים חשובים כמו "רוח נשית" במקרה של שבוע האופנה 2017. לבקר אירוע בסדר גודל כזה מכיוון שעומד מאחוריו נותן חסות הוא מנותק מהמציאות.


 
לגבי מיקום אירועי האופנה, צריך לזכור שחברות עסקיות ובמקרה הזה משפחת גינדי, הם לא עמותה ללא מטרת רווח. הם השקיעו עד היום עשרות מיליוני שקלים בשבועות האופנה כדי למתג את הקניון החדש. זו המטרה שלהם וזה בסדר גמור. מדובר בעסקה בה כל הצדדים מרווחים. גינדי מרוויח מיתוג והמעצבים מרווחים חשיפה.
 
ועוד משהו לסיום. נכון, חלק גדול מהרשתות בקניון החדש הן רשתות בינלאומיות. ראשית, בדרך כלל חנויות מעצבים לא נמצאות בקניונים. מעבר לכך, אם הצרכן הישראלי לא היה נוהר לחנויות שמוכרות בגדים במשקל והיה מוכן לשלם קצת יותר בשביל בגד איכותי, יכול להיות שגם המעצבים המדהימים שהציגו בשבוע האופנה האחרון היו פותחים סניפים בקניון האופנה החדש של גינדי.
 
כולי תקווה שמפיק העל, מוטי רייף שבאמת תורם רבות לתעשייה הזאת ימצא ספונסר שבעזרתו ניתן היה לערוך את שבוע האופנה 2018.


איתמר סיידא 
 
 
 
לעמוד הפוסט תאריך: 19/03/2017 22:32:00 תגובות:
תגובות

לקראת שבוע האופנה 2017

לקראת שבוע האופנה 2017 בואו ניזכר בשמות הגדולים שכיכבו על מסלולי התצוגה בעשור האחרון.
חלקם עדיין פעילים בתעשיית האופנה וחלקם עוסקים בתחומים אחרים לגמרי.
מדובר על שמות כמו בקי גריפין שהשמלה המנוקדת שלבשה בתצוגת האופנה של קסטרו הפכה לפריט הנחשק ביותר באותה תקופה. דודי בלסר, יעל בר זוהר שרקדה בצמוד עם יהודה לוי בפוקס, מורן אטיאס, נטלי עטיה וגם אחד השמות החמים כיום בעולם האופנה ובאותה תקופה דוגמנית מתחילה - גל גדות 

לעמוד הפוסט תאריך: 11/03/2017 22:07:00 תגובות:
תגובות

10 שנות צילום בדקה

לעמוד הפוסט תאריך: 17/02/2015 22:48:00 תגובות:
תגובות

איך הכל התחיל

הכל התחיל לגמרי במקרה. בשנת 2003 רכשתי מצלמה דיגיטלית פשוטה, זולה מאוד במונחים של אז. לא חשבתי שזה יתפתח ויגיע למקום בו אני נמצא היום. רכשתי אותה בשל האהבה לגאדג'טים והסקרנות בפלא של אותה תקופה - צילום ללא פילם.

זו הייתה מצלמה פשוטה, 2-3 מגה פיקסל. זמן התגובה שלה היה איטי להחריד – משהו כמו 3 שניות והאיכות בהתאם.

בתקופה ההיא חנויות פיתוח התמונות עדיין שלטו בנוף האורבאני ושוק הצילום היה יקר להחריד.

הצילום הראשון שלי היה במצעד האהבה. ההרגשה לתעד את האנרגיות שהיו במצעד ומיד לראות את התוצאה הייתה אדירה למרות שאיכות התמונה הייתה מזעזעת.

זמן קצר לאחר מכן הוזמנתי לתצוגת האופנה של קסטרו. יותר נכון, הגרפיקאית של אתר האינטרנט וואלה בו עבדתי באותה תקופה הייתה אמורה לסקר את התצוגה ואני הלכתי איתה כדי לנסות את המצלמה.

צילומים לא יצאו לי גם מכיוון שישבנו רחוק, זום לא היה הצד החזק של המצלמה וגם בגלל שמרגע הלחיצה ועד שהמצלמה נזכרה לצלם הדוגמנית שכחה שהיא צעדה על המסלול. אבל משהו אחר קרה באותה תצוגה. האנרגיות שהיו באותה תצוגה והרצון להוציא פריים מנצח הדליק את ניצוץ הצילום. לאחר אותה תצוגה התחלתי להתעניין יותר ויותר בצילום.

נכנסתי לפורומים שונים שהיו באותה תקופה והתחלתי ללמוד מושגים בסיסיים על צמצם, תריס, חיישן וכו'. ההתלהבות שלי מצילום התגברה ועד מהרה מצאתי את עצמי ביוגנד יחד עם צלם מקצועי שצילם לאבא שלי את ספרי הבישול באותה תקופה.

המצלמה הראשונה שלי הייתה דמויית ריפלקס של מינולטה. באותה תקופה חברת צילום ענקית שכעבור מספר שנים נמכרה לענקית טכנולוגיה אחרת – סוני.

יחד עם המצלמה רכשתי פלאש חיצוני וכעבור מספר ימים התחלתי לצלם תצוגות אופנה. התצוגה הראשונה הייתה של דלתא. אני נדחפתי לפודיום של הצלמים ובגלל שהם לא הכירו אותי והייתי עם מצלמה חובבנית הייתה צריך להפעיל המון כוח כדי לצלם מתחתית הפודיום מהצד. גם כאן, חדות ואיכות לא היו הצד החזק אבל התצוגה הזאת פתחה את הדלת לשנים של צילומים שהלכו והשתפרו מתצוגה לתצוגה. עם הזמן גם צלמי העיתונות למדו להכיר אותי. התחלתי לצלם עבור וואלה ולאט לאט גם השתדרגתי במיקום בפודיום והפכתי לצלם עיתונות מהמניין.

כעבור מספר חודשים הצגתי לעורכת וואלה! אופנה דאז חגית ברונסקי רעיון – ללכת ולצלם מאחורי הקלעים של צילומי אופנה – קטלוגים ופרסומות. עד מהרה בעידודה ותמיכתה של ברונסקי ומאוחר יותר בתמיכתו של אילן ישראלי – מנכ"ל וואלה לשעבר, הפכתי לאחד הצלמים הרשמיים של וואלה ובעצם אחראי על הבאת חומרים מצולמים לאתר האופנה. מיותר לציין שתוך מספר חודשים כל אתרי האינטרנט אימצו את הרעיון שלי והחלו להגיע ולתעד את צילומי הקטלוגים של חברות האופנה.

הרומן שלי עם המצלמה החל ב-2003 וביתר רצינות ב-2004 ונמשך עד היום. צילמתי עשרות רבות של תצוגות אופנה, תיעדתי עשרות צילומי אופנה, צילמתי עשרות דוגמניות מקצועיות וחובבניות שחלומם הגדול היה לקבל קמפיין גדול או להשתתף בתצוגת אופנה של חברה מובילה.

יצא לי לצלם אנשי ציבור ואף לתעד אירועים היסטוריים וחשובים כמו תוכנית ההתנתקות וגם אירועים פחות חשובים אך עם ערך נוסטלגי כמו חגיגות 100 שנה לתל אביב.

נכון לכתיבת שורות אלה אני לא מצלם תצוגות אופנה וגם לא מאחורי הקלעים אלה אני בפרונט. אני הצלם שעומד מול דוגמנית או מודלית. לפעמים בסטודיו קטן שהקמתי בבית ולפעמים בסטודיו גדול יותר יחד עם צוות של מאפר וסטייליסט.

עד היום צילמתי עשרות אלפי תמונות. בלינק המצורף בסוף הפוסט תוכלי להציץ בספר שהוצאתי ובו ריכזתי חלק קטן מהצילומים. החל מהצילומים הראשונים בהם האיכות לא מדהימה, התמונה אולי לא ממש חדה אך יש לה ערך נוסטלגי ועד לצילומים המקצועיים שאני מצלם היום וחלקם אף פורסמו בכלי תקשורת גדולים ומכובדים כדוגמת ווג.

זהו המסע או ההתפתחות האישית שלי במהלך העשור האחרון.

http://www.lupa.co.il/customers_gallery_book.aspx?orderid=14100522103318
 

איתמר

לעמוד הפוסט תאריך: 10/01/2015 21:02:00 תגובות:
תגובות

בודואר - שאלות ותשובות


בפוסט הקודם כתבתי על אחד הז'אנרים המעניינים בצילום שצובר לאחרונה פופולאריות גם בישראל  - צילומי בודואר.
מאז אותו פוסט לפני כחודש זרמו שאלות רבות. כמובן שלכולם עניתי חזרה במייל פרטי אך החלטתי לשתף אותך בשאלות שחזרו על עצמם הכי הרבה.

האם בודואר זה סוג של צילומי עירום?

לא. צילומי בודואר הם לא צילומי עירום. הם צילומים שללא ספק מוציאים את הנשיות החוצה. מדובר בצילומים סקסיים, חושניים אך ממש לא בעירום אלה בעיקר עם סוגים שונים של הלבשה תחתונה ובגדים סקסיים כיד הדמיון.

זה נראה לי מביך לעמוד בחזייה בסטודיו. אני לא יודעת להצטלם, לעשות פוזות מול המצלמה

ראשית את לא צריכה לדעת "לעשות פוזות" מול המצלמה בשביל לקבל צילומים מהממים. צלם טוב יודע להנחות אותך מה לעשות. צעד אחר צעד. את צריכה לבוא וליהנות. לגבי המבוכה - היא תעלם לאט לאט במהלך הצילום ובכל מקרה את לא חייבת להצטלם מיד עם חזייה. ישנם הרבה נשים שצילמתי אותן קודם כל עם שמלת ערב מהממת שהן הרגישו בהן נוח ורק לאחר מכן התקדמנו בקצב שלהן.

ניתן להביא בן זוג או חברה? אפשר להצטלם איתם?

התשובה הזאת היא חד משמעית. בוודאי. את מוזמנת להביא כל אדם שאת מרגישה נוח במחיצתו.

אני אישה מלאה. בכל התמונות אני ממש לא פוטוגנית.

קודם כל אין קשר בין משקל לפוטוגניות. דבר שני אחד היתרונות של צילומי בודואר שהוא יכול להוציא כל אישה מהממת וסקסית. איך עושים את זה? על ידי שילוב של תאורה נכונה שמסתירה חלקים שונים בגוף ומאירה ומדגישה חלקים אחרים. את לא צריכה לדאוג אלה לבוא וליהנות. תשאירי לצלם את העבודה הקשה. בשביל זה הוא למד. אגב, אני נותן אחריות מלאה על הצילומים שלי. כך שאם את לא מרוצה כספך יוחזר.

יש לך שאלות נוספות?
האם את מעוניינת לקבל מייל כאשר מתפרסם בלוג חדש?
כתבי לי itamar@itamar-photo.com

נתראה בפוסט הבא
איתמר 
לעמוד הפוסט תאריך: 26/04/2014 14:37:00 תגובות:
תגובות

בודואר

עד לאחרונה תחום הצילום בישראל היה תחום מאוד מצומצם שכלל בעיקר צילום אירועים, צילום עסקי וצילום הריון.

בשנה האחרונה, ישנה מגמה של יותר צילומי נישה מיוחדים. אחד הז'אנרים המעניינים שנהנים מפופולאריות הולכת וגוברת בישראל הוא צילומי בודואר (BOUDOIR).

הפירוש המילולי של בודואר הוא "חדר האישה". הז'אנר הזה נולד במלחמת העולם הראשונה כאשר נשים צרפתיות שלחו לבעלים שלהן בחזית צילומים בלבוש מינימלי מאזור הטואלטיקה וחדר השינה שלהן. תקופה ארוכה צילומי בודואר נחשבו לצילומים נועזים מידי אך בחמש השנים האחרונות ישנה פריחה מחודשה בעיקר בארצות הברית ואירופה ולאחרונה זה הגיע גם לישראל.

אז מה זה באמת צילומי בודואר ומדוע זה כל כך פופולארי?

צילומי בודואר הם צילומים מאוד נשיים, שיש בהם חושניות מצד אחד ושמירה על טעם טוב מצד שני. אין מדובר בצילומי עירום אלה צילומים שמביעים מיניות מרומזת והרבה נשיות. אפשר להצטלם בלבוש מלא ואפשר בלבוש תחתון הכולל גופיות, בייבידול, ביריות ובעצם כמעט כל בגד שמנציח את גופה של האישה בצורה המחמיאה ביותר.

הצילומים האלה הפכו לפופולאריים בגלל שהוא פשוט מתאים לכולן. לא צריך להיות דוגמנית כדי לקבל צילומים מדהימים. יש נשים שמסרבות להצטלם כי הן לא שלמות עם גופן או כי הן חושבות שהן לא פוטוגניות. צילומי בודואר מאפשרים לכל אישה להרגיש נשית, פוטוגנית ובטוחה בעצמה.

 שאלות ותשובות


האם בודואר זה סוג של צילומי עירום?

לא. צילומי בודואר הם לא צילומי עירום. הם צילומים שללא ספק מוציאים את הנשיות החוצה. מדובר בצילומים סקסיים, חושניים אך ממש לא בעירום אלה בעיקר עם סוגים שונים של הלבשה תחתונה ובגדים סקסיים כיד הדמיון.

זה נראה לי מביך לעמוד בחזייה בסטודיו. אני לא יודעת להצטלם, לעשות פוזות מול המצלמה

ראשית את לא צריכה לדעת "לעשות פוזות" מול המצלמה בשביל לקבל צילומים מהממים. צלם טוב יודע להנחות אותך מה לעשות. צעד אחר צעד. את צריכה לבוא וליהנות. לגבי המבוכה - היא תעלם לאט לאט במהלך הצילום ובכל מקרה את לא חייבת להצטלם מיד עם חזייה. ישנם הרבה נשים שצילמתי אותן קודם כל עם שמלת ערב מהממת שהן הרגישו בהן נוח ורק לאחר מכן התקדמנו בקצב שלהן.

ניתן להביא בן זוג או חברה? אפשר להצטלם איתם?

התשובה הזאת היא חד משמעית. בוודאי. את מוזמנת להביא כל אדם שאת מרגישה נוח במחיצתו.

אני אישה מלאה. בכל התמונות אני ממש לא פוטוגנית.

קודם כל אין קשר בין משקל לפוטוגניות. דבר שני אחד היתרונות של צילומי בודואר שהוא יכול להוציא כל אישה מהממת וסקסית. איך עושים את זה? על ידי שילוב של תאורה נכונה שמסתירה חלקים שונים בגוף ומאירה ומדגישה חלקים אחרים. את לא צריכה לדאוג אלה לבוא וליהנות. תשאירי לצלם את העבודה הקשה. בשביל זה הוא למד. אגב, אני נותן אחריות מלאה על הצילומים שלי. כך שאם את לא מרוצה כספך יוחזר.

 

 

לחצי כאן לטעימה ממש קטנה של צילומי בודואר

רוצה לשמוע עוד על הנושא? יש לך שאלות? רוצה לקבוע צילום?

אני לשרותך

info@itamar-photo.com

לעמוד הפוסט תאריך: 20/03/2014 13:13:00 תגובות:

 

אני מכיר את התחושה. את מחפשת צלם מקצועי אבל גם טיפה חוששת מהסיטואציה. את אומרת לעצמך רגע, אולי אני לא פוטוגנית, אני לא יודעת לעמוד מול מצלמה, מה ללבוש? אולי אדחה את הצילומים טיפה?

זה בסדר. זה טבעי. בדיוק בשביל זה אני כאן.
אני מבטיח לך כי האווירה שבסטודיו וההנחיות שתקבלי ממני יעזרו לך לעמוד בצורה מחמיאה מול המצלמה.
אחרי כמה דקות, את תתמכרי לחוויה.

נסי אותי.

אצלי את מקבלת אחריות על הצילומים. לא תהי מרוצה? כספך יוחזר

צרו קשר

 
itamar@itamar-photo.com   | טלפון: 03-6527319

עקבו אחריי

 
לייבסיטי - בניית אתרים